No products in the cart.

No products in the cart.

Top

laurini

Na vašej type pleti záleží

Môžete mať podozrenie, že máte suchú, mastnú alebo citlivú pokožku, ale skutočne poznáte svoj typ pleti? Poznanie vášho skutočného typu pokožky vám môže pomôcť, keď budete nabudúce v kozmetickej uličke. Používanie nesprávnych produktov – alebo dokonca popularizovaných internetových hackov – pre váš typ pokožky by v skutočnosti mohlo zhoršiť akné, suchosť alebo iné problémy s pokožkou.

Čítajte ďalej a dozviete sa:

 • ako si vytvoriť vlastnú rutinu starostlivosti o pleť
 • ako liečiť konkrétne kožné problémy, ako je akné alebo jazvy
 • ktoré kožné hacky nie sú zdravé, aj keď sa zdá, že fungujú
Budovanie každodennej rutiny starostlivosti o pleť

Bez ohľadu na to, aký máte typ pleti, každodenná rutina starostlivosti o pleť vám môže pomôcť udržať celkové zdravie pokožky a zlepšiť konkrétne problémy, ako je akné, jazvy a tmavé škvrny. Denná rutina starostlivosti o pleť má štyri základné kroky, ktoré môžete urobiť raz ráno a raz pred spánkom.

1. Čistenie: Vyberte si čistiaci prostriedok, ktorý po umytí nezanecháva pokožku napnutú. Ak máte suchú pokožku a nenosíte mejkap, čistite si tvár maximálne dvakrát denne alebo iba raz. Vyvarujte sa umývaniu pre tento pisklavý čistý pocit, pretože to znamená, že prírodné oleje vašej pokožky sú preč. 

2. Séra: Sérum s vitamínom C alebo s rastovými faktormi alebo peptidmi by bolo lepšie ráno, pod opaľovací krém. V noci najlepšie fungujú retinol alebo retinoidy na predpis. 

 

Vyberte si výrobky, ktoré zodpovedajú typu a citlivosti vašej pokožky, a nezabudnite si prečítať štítky. Niektoré produkty, napríklad retinol alebo retinoidy na predpis, by sa mali nanášať iba v noci.

 

3. Hydratačný krém: Aj mastná pokožka potrebuje hydratačný krém, ale používajte ten, ktorý je ľahký, gélový a  alebo nebráni vašim pórom  . Suchej pokožke môžu prospievať zvlhčovacie krémy na báze krému,  krém  . Väčšina značiek bude na svojich obaloch označovať svoje výrobky ako gélové alebo krémové.

4. Opaľovací krém: Aplikujte opaľovací krém s minimálne 30 SPF 15 minút pred tým, ako vyrazíte von, kým sa krém aktivuje, chvíľu trvá. Tmavšie odtiene pleti skutočne potrebujú väčšiu ochranu pred slnečným žiarením, pretože hyperpigmentácia sa ťažko koriguje. Vyskúšajte opaľovací krém EltaMD , ktorý ponúka širokospektrálnu ochranu proti UVA / UVB a je odporúčaný nadáciou proti rakovine kože.

 

Začnite základnou a jednoduchou rutinou, aby ste zistili, ako vaša pokožka reaguje. Keď budete pohodlní, môžete pridať ďalšie výrobky, ako sú exfolianty, masky a ošetrenie na mieste, ktoré posilnia zdravie vašej pokožky.

Nezabudnite opraviť test nových produktov, najmä ak máte podozrenie, že máte citlivú pokožku. To vám môže pomôcť identifikovať potenciálne alergické reakcie.

Test nového produktu:

 1. Naneste malé množstvo produktu na pokožku na diskrétnom mieste, napríklad na vnútornej strane zápästia alebo na vnútornej ruke.
 2. Počkajte 48 hodín, aby ste zistili, či došlo k reakcii.
 3. Skontrolujte oblasť 96 hodín po aplikácii, aby ste zistili, či máte oneskorenú reakciu.

Alergická reakcia môže zahŕňať podráždenie, začervenanie, malé hrčky alebo svrbenie. Ak spozorujete tieto príznaky, umyte miesto, ktoré ste testovali, vodou a jemným čistiacim prostriedkom. Potom výrobok vráťte a vyskúšajte iný, ktorý lepšie vyhovuje vášmu typu pokožky.

Vyvarujte sa domácich hackerov (aj keď to robia všetci)

Ľudia hlásia zázraky z používania domácich majstrov, ako je citrónová šťava a zubné pasty, na bežné kožné problémy, ako sú hrčky na akné a tmavé škvrny. Aj ocenená herečka Emma Stone tvrdí, že jej tajomstvom starostlivosti o pleť je sóda bikarbóna . Pravdou však je, že tieto hacky môžu spôsobiť dlhodobejšie škody ako úžitok, pretože môžu poškodiť bariéru vašej pokožky.

Vyhnite sa týmto hackom typu DIY

 • Citrónová šťava: Môže mať kyselinu citrónovú, ale je príliš kyslá a môže spôsobiť výskyt tmavých škvŕn po vystavení slnku. Môže tiež vysušiť a podráždiť vašu pokožku.
 • Sóda bikarbóna: Pri pH 8 bude sóda bikarbóna namáhať vašu pokožku,výrazne znížiťDôveryhodný zdroj obsah vody vo vašej pokožke a spôsobiť suchú pokožku.
 • Cesnak: V surovej forme môže cesnak spôsobiť kožné alergie, ekzémy, zápaly kože a vodnaté pľuzgiere.
 • Zubná pasta: Zložky v zubnej paste môžu zabíjať choroboplodné zárodky a absorbovať olej, ale tiež môžu vašu pokožku vysušiť alebo podráždiť .
 • Cukor: Ako pílingový cukor je cukor príliš tvrdý na pokožku na tvári.
 • Vitamín E: Topická aplikácia vitamínu E môže dráždiť vašu pokožku a preukázateľne nezlepšuje vzhľad jazvy.
 

Niektoré z týchto zložiek môžu byť všetky prírodné a nákladovo efektívne, ale nie sú formulované pre vašu pokožku. Aj keď nepocítite okamžité vedľajšie účinky, tieto zložky môžu spôsobiť oneskorené alebo dlhodobé poškodenie. Najlepšie je používať výrobky vyvinuté pre vašu tvár. Pred vyskúšaním domácich aplikácií na pokožke sa poraďte so svojím lekárom alebo dermatológom.

 

Post a Comment

Špeciálny eshop skrášľujúcich produktov vrátane rôznych vysoko pokročilých manikérskych, kaderníckych kozmetických potrieb, zariadení a nástrojov na dosiahnutie dokonalého vzhľadu .
You don't have permission to register

Reset Password