subscribe

Stay in touch

  *At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos

  No products in the cart.

  No products in the cart.

  Top

  laurini

  Prehľad

  Vrásky, tiež známe ako rhytidy, sú záhyby na koži. Ako starnete, vaša pokožka produkuje menej bielkovín kolagénu a elastínu. Vďaka tomu je vaša pokožka tenšia a odolnejšia voči poškodeniu. Expozícia životného prostredia, dehydratácia a toxíny môžu spôsobiť, že sa na vašej tvári vytvoria výrazné vrásky. Vrásky sú prirodzenou súčasťou starnutia a nie je dôvod sa báť ich vzniku. Ak by ste však chceli spomaliť prejavy starnutia na tvári, existujú prirodzené spôsoby, ako to urobiť.

  1. Požívajte opaľovací krém

  Väčšina ľudí to vie nosiť opaľovací krém s faktorom ochrany pred slnkom (SPF) viac ako 30 môže pomôcť predchádzať rakovine kože. A 2013 štúdia Dôveryhodný zdroj v  Annals of Internal Medicine zistili, že opaľovací krém tiež pomohol oddialiť príznaky starnutia. Aj keď na pláž už pravdepodobne nosíte opaľovací krém, každodenné nosenie zvlhčujúceho opaľovacieho krému na tvár je zvyk, ktorý bude prospešný pre zdravie vašej pokožky z dlhodobého hľadiska.

  2. Obmedzte príjem cukru

  Lekárska komunita sa naďalej dozvedá viac o tom, ako môže konzumácia cukru ovplyvniť vaše zdravie. Cukor vo vašom tele spustí proces nazývaný glykácia a pokročilé produkty glykácie (AGE) nie sú pre vašu pokožku. VEK rozkladá kolagén vo vašom tele a po čase môže vyzerať staršie. Obmedzenie príjmu potravín bohatých na cukor a olej pomôže vašej tvári zachovať mladistvý tvar.

  3. Vylúčte fajčenie

  Fajčenie škodí zdraviu z mnohých dôvodov, ale veľa ľudí nevie, že môže spôsobiť predčsné starnutie pleti.  Jedna fascinujúca štúdia porovnávala tváre 79 párov identických dvojčiat, u ktorých jedno fajčenilo a druhé nie. Vďaka výrazným rozdielom v ich veku bolo zrejmé, že fajčenie má vplyv na stav pokožky na tvári. Dokonca aj používanie pasívneho dymu môže zvýšiť riziko mnohých rakovín a iných chorôb a môže tiež poškodiť vašu pokožku.

  4. Použite kokosový olej

  Kokosový olej je prírodné zmäkčovadlo. To znamená, že keď ho nanesiete na pokožku, vyplní medzery vo vašej pokožke a vaša pokožka bude hladká. Ukážte svojej koži lásku k kokosovému oleju, nielenže bude hladšia, ale tiež pomôže pokožke udržať vlhkosť, vďaka čomu bude vaša tvár plnšia. 

  5. Posilnite svoj beta karotén

  Lekárska debata o tom, ako a prečo beta karotény blokujú slnečné ultrafialové svetlo, aby nepoškodilo vašu pokožku a oči. Beta karotén a retinol (vitamín A) sú často zložkami kozmetických krémov proti vráskam, ktoré sú k dispozícii na našom eshope

  6. Zmeňte polohu v spánku

  Niektoré vrásky na tvári môžu byť skutočne spôsobené polohou, v ktorej spíte. Hovorí sa tomu „kompresia“ a je to spôsobené tým, že sa tvár každú noc tlačíte na vankúš rovnakým spôsobom. Táto kompresia časom zanechá vašu pokožku na niektorých miestach slabšiu ako na iných a vytvorí sa vráska. Kompresným vráskam môžete predísť alebo ich spomaliť spánkom na chrbte .

  Post a Comment

  Špeciálny eshop skrášľujúcich produktov vrátane rôznych vysoko pokročilých manikérskych, kaderníckych kozmetických potrieb, zariadení a nástrojov na dosiahnutie dokonalého vzhľadu .
  You don't have permission to register

  Reset Password